Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

Відбулось засідання робочої групи з питань детінізації доходів та легалізації трудових відносин з найманими працівниками на території Степанківської сільської ради 12 вересня 2019 року

З метою виконання завдань поставлених перед громадою, а зокрема контроль за дотриманням законодавства про працю та виконання завдань поставлених перед робочою групою і плану заходів затвердженого на засіданні 13 серпня 2019 року.

Відбулось засідання робочої групи, на якому було обговорено питання порядку денного та прийнято рішення звернутись листом до Управління держпраці в Черкаській області щодо організації контрольно-перевірочних заходів спільно із робочою групою на території громади. Підготувати лист керівникам установ та організацій з проханням надати інформацію, по забезпеченню виплати працівникам заробітної плати в розмірі не меншому мінімально гарантованого державою. А також запросити їх прийняти участь у засіданні робочої групи – 21 жовтня 2019 року, о 10.00год., в приміщенні сільської ради за адресою с.Степанки, вул.Героїв України, 124.

На дане засідання запросити керівників: ТОВ “АВТОГАЗСЕРВІС”, ТОВ “АВТОГАЗЦЕНТР”, ТОВ «ІТАЛЬЯТО В УКРАІНІ, ЛТД”,   ТОВ «ЧЕРКАСИГАЗІНВЕСТ»,  ТОВ «ВКФ «РАДИКАЛ-РОТАНІЯ», СТ «ВІТОЛ», ТОВ «КАБЕСТ», ТОВ «ПАСАТ 2011», ТОВ «ІДП», ТОВ «БУАССОН  ЕЛІТ», ТОВ «НАЦІОНАЛЬНА ГОРІЛЬЧАНА КОМПАНІЯ», ПП «ЦЕНТУРІЯ», ПП «АЛЬФА –ТРЕЙД».

А також надалі проводити  інформаційно – роз’яснювальну роботу з населенням про те, що легальна зайнятість – це гарантія пенсійного і соціально забезпечення конституційних прав та суб’єктами господарювання про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками і встановлення гарантій оплати їх праці.

протокол №3

Посилання на сайт профспілки “Трудова солідарність”

Телефонуйте

Відбулось засідання робочої групи з питань детінізації доходів та легалізації трудових відносин з найманими працівниками на території Степанківської сільської ради.

Законодавством України передбачено  право громадян на працю, тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру,  включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, що забезпечується державою. Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в  установі, організації або з фізичною особою.

В свою чергу працівники повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

З метою виконання завдань поставлених перед громадою, а зокрема контроль за дотриманням законодавства про працю та виконання завдань поставлених перед робочою групою і плану заходів затвердженого на засіданні 13 серпня 2019 року відбулось засідання робочої групи, на якому було обговорено питання порядку денного та прийнято рішення розробити графік для відвідування суб’єктів господарювання, що проводять діяльність на території громади до грудня 2019 року та визначити перелік установ, керівники яких будуть запрошені на засідання робочої групи.

А також надалі проводити  інформаційно – роз’яснювальну роботу з населенням про те, що легальна зайнятість – це гарантія пенсійного і соціально забезпечення конституційних прав та суб’єктами господарювання про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками і встановлення гарантій оплати їх праці.

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – ГАРАНТІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ

Згідно з Конституцією України  кожна людина  має право на  працю, яку  вона   вільно  обирає  або  на   яку  вільно  погоджується.  Але  більшість громадян живуть днем нинішнім, надаючи  перевагу  тимчасовим  матеріальним вигодам, тому  останнім  часом  усе  частіше  доводиться  зустрічатися  з  такими  негативними  фактами,  як   використання    найманої   праці    без  належного оформлення трудових відносин, а саме «тіньовою» зайнятістю.

Більшість людей,  а особливо молодь не задумуються про стаж, пенсії, захист своїх прав відповідно до законодавства. Їм важливіше отримати гарну заробітну плату яка задовольнить нагальні матеріальні потреби сьогодення.

Існують випадки коли підприємства платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну («у конверті»).  Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Тільки ось ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про наслідки, які можуть виникнути.

Отримання заробітної плати в «конверті» – це  відсутність запису в трудовій книжці яке позбавляє працівників пенсійного стажу у зв’язку з  відсутністю  пенсійних накопичень громадян.  Нарахування страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. У разі вивільнення при скороченні чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не зможе отримати компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа, бо вони розраховуватимуться тільки з офіційної заробітної плати. Внаслідок отримання зарплат «в конвертах», майбутні мами, втрачають у виплатах, допомоги з вагітності і пологів оскільки розмір безпосередньо залежить від розміру офіційної зарплати.

Аналізуючи негативні наслідки не задекларованої праці роботодавці повинні зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це  дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку на законодавчій основі.

Гарантією забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці є лише легальне працевлаштування.

Протокол №2

11 липня 2019 року  відбулось засідання робочої групи з питань детінізації доходів та легалізації трудових відносин з найманими працівниками на території Степанківської сільської ради. Робоча група була створена розпорядженням сільського голови №94 від 08.07.2019 року та провела своє перше засідання 11.07.2019 року, в майбутньому такі засідання будуть щомісячними, а з метою швидкого реагування на повідомлення з питань порушення трудового законодавства і позачергові, по мірі необхідності.

Робоча група сформована в складі: начальника відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Овчаренко Т.О., спеціаліста І категорії відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Головко Н.В., спеціаліста І категорії, юрисконсульта Нечаєнко С.І., начальника відділу соціальних допомог Ромашова Ю.С., спеціаліста І категорії загального відділу, спеціаліста з кадрових питань Мигаль Т.О., старости с.Хацьки  Мирошніченко С.В..

На засіданні було обговорено питання сплати податків та легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки одним із вагомих напрямків діяльності органу виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав, легалізація трудових відносин та детінізація заробітної плати.

За результатами обговорення, робоча група вирішила затвердити план заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, а також виявлення порушень в сфері трудових  відносин на 2019 рік, а також, відповідно до затверджених заходів, проводити із населенням та  керівниками суб’єктів господарювання всіх форм власності роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками та встановлення гарантій оплати їх праці.

Висвітлення інформації про роботу групи буде проводитись на  офіційному сайті громади.

Всіх жителів громади просимо повідомляти про порушення трудового законодавства суб’єктами господарювання на території Степанківської сільської ради за телефонами (0472) 30-65-73, 30-65-32, 30-67-18

Пам’ятка роботодавцям з легалізації трудових відносин

Протокол №1, заходи

Корисна інформація

 

АРХІВ НОВИН

Історія

Фотогалерея

єс місцевих петицій
Join Us Facebook