Новини Освіти

Новини освіти 2020

Інформація за 2019 рік

 

Свято 8 березня у закладах дошкільної освіти Степанківської ОТГ

Вихованці ДНЗ «Яблунька» с.Степанки та ДНЗ «Берізка» с.Хацьки привітали своїх мам та  бабусь з 8 березня. Діти з особливим почуттям відповідальності готувались до свята. Вихованці приємно дивували дорослих своїми казковими перевтіленнями, дзвінкими голосочками, майстерністю в танцях, виразним декламуванням віршів та неперевершеним дитячим артистизмом. Кожна дитина приготувала подарунок для мами, зроблений власними руками. Свято пройшло весело, цікаво та залишило безліч позитивних емоцій в усіх присутніх.

 

Представники освітньої галузі Степанківської ОТГ взяли участь у виставці-форумі «Нова українська школа: сьогодні – завтра»

 

5 березня 2020 року керівники закладів освіти,  їх заступники та керівник органу управління освітою Степанківської ОТГ взяли участь в освітньому форумі-виставці «Нова українська школа: сьогодні – завтра», який проходив у приміщені комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Мета заходу полягала в поширенні передового педагогічного досвіду, ознайомлення учасників з сучасними розробками у сфері засобів навчання. У рамках форуму були проведені презентації навчального обладнання, меблів, майстер-класи зі STEM-освіти та інноваційних технологій в у мовах Нової української школи, тощо.

зображення Viber 2020 03 06 13 54 18 B2ap3 Large 1 зображення Viber 2020 03 06 13 54 13 зображення Viber 2020 03 06 13 54 17

У ДНЗ «Берізка» с.Хацьки розпочався освітній процес

24 лютого 2020 року після завершення першої черги капітального ремонту будівлі із застосуванням комплексного підходу з енергозбереження у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Берізка» с.Хацьки Степанківської сільської ради Черкаської області розпочався освітній процес.

Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу здійснювався за рахунок коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ та за кошти бюджету Степанківської ОТГ.

На відкриття закладу дошкільної освіти, після завершення капітального ремонту,  були  запрошені заступник голови Черкаської РДА Петро Коренюк, заступник голови Черкаської районної ради Сергій Степанюк, головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Наталія Смаглій, головний спеціаліст відділу освіти Черкаської РДА Іван Крутінь, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Степанківської сільської ради Яна Кулик. Запрошені гості, на чолі з сільським головою Ігорем Чекаленко, оглянули об’єми виконаних робіт в дошкільному навчальному закладі.

У процесі капітального ремонту  здійснено демонтаж покрівлі, монтаж балок та дерев’яних крокв, перекриття даху будівлі зі встановленням мансардних вікон,  встановлено систему водовідведення та  систему пожежної сигналізації і оповіщення та систему освітлення. Також здійснено монтаж стелі, заміну електропроводки, встановлено штучну вентиляційну систему, зроблено шпаклювання, фарбування стелі, стін, поклейку шпалер, вирівнювання підлоги та укладання покриття з лінолеуму, тощо.

Під час робочої зустрічі проаналізовано потребу в подальшій роботі щодо завершення наступних черг капітального ремонту.

Звідувачкою закладу дошкільної освіти Мариною Макаренко та її колективом  організовано теплий прийом дошкільнят, які після тривалої перерви радо завітали до закладу.

Наразі, в закладі дошкільної освіти функціонують три різновікові групи, охоплено дошкільною освітою 73 дітей, для навчання та виховання яких створені всі необхідні умови, відповідно до нових сучасних освітніми вимог та потреб.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

У Степанківській ОТГ відбувся ІІІ загальносільський конкурс читців «Голос душі великого народу», присвячений 206-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Благословен той день і час,

коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами,

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами-сльозами – такими віршованими рядками, 21 лютого, в міжнародний день рідної мови,  розпочався  ІІІ загальносільський конкурс читців «Голос душі великого народу», присвячений 206-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка. Вже втретє в Степнаківській ОТГ конкурс збирає прихильників творчості Великого Кобзаря. Організатором конкурсу виступив відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Степанківської сільської ради. Конкурс проводиться з метою популяризації творчої спадщини генія української літератури Тараса Шевченка та виявлення обдарованої молоді, розвитку, пізнання, осмислення краси художнього слова, вшанування пам’яті видатного українця. До участі у конкурсі були запрошені аматори художнього слова, учнівська та студентська молодь. Відкрили конкурс учасники колективу «Калина» пісенною композицією на слова Тараса Шевченка «Думи мої, думи». Поціновувачів творчості видатного українського поета, педагогів та організаторів конкурсу привітав сільський голова Ігор Чекаленко, який зазначив: «Якщо є шанувальники мови, люди, які люблять поезію Шевченка, то  у нашої країни є майбутнє». Виконавську майстерність декламування творів Шевченка оцінювало журі до складу якого увійшли педагоги закладів  загальної середньої освіти Степанківської сільської ради. Кожен із 38-ми конкурсантів вирізнявся своєю яскравою індивідуальністю, артистичністю, емоційністю та сценічною культурою. Діти серцем доторкнулись до поезії Великого Кобзаря. Важко було визначити переможці, адже кожен учасник вклав частину своєї душі у виконання твору. Всі  учасники конкурсу були відзначені дипломами виконавчого комітету Степанківської сільської ради у різних номінаціях та символічними подарунками. На завершення заходу, дітей пригостили чаєм та солодощами.

Ігор Чекаленко та організатори конкурсу побажали усім його учасникам творчого натхнення, любові до поезії, української мови та рідної України.

1 2 3

4

5

6

Вшанування Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, ми відзначаємо шосту річницю, вже історичну дату, з дня трагічних сповнених героїзмом подій – День Героїв Небесної Сотні, вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів. Україна не раз піднімалася з колін, доводила ворогам свою нездоланність, йшла під кулі, щоб захистити свою державність, своїх дітей. Ми сьогодні знову долаємо ворога, захищаючи свою незалежність на сході України. Ми свято віримо, що велика сила українського духу, щира та самовіддана любов до рідної землі стане запорукою розбудови сильної держави, адже народилася нація, яка не дасть розділити свою землю і боронитиме Україну до останнього подиху. Подвиги Героїв України, справжніх патріотів нашої держави – це не просто наша історія, це – приклад для кожного, хто серцем вірний своїй Батьківщині. 20 лютого, згадуючи ті страшні події, у закладах освіти та культури Степанківській ОТГ були проведені заходи: перегляд документальних фільмів, виховні години, патріотичні години слави та пам’яті тощо. Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток.

 

Слава Героям Небесної Сотні!     

           Героям  Слава!                   

                                                                  2 3 4 5 6 7 8 295 1ee7cd2e0bf2c737bf69493341254a57     

Підсумковий навчальний семінар щодо впровадження системи НАССР

у закладах освіти Степанківської сільської ради.

 

В Україні триває поетапний обов’язковий перехід підприємств харчової галузі, в тому числі і закладів освіти, які надають послуги з харчування, на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР, як міжнародно визнаного методу виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів.

14 лютого 2020 року у приміщенні Степанківської сільської ради відбувся підсумковий навчальний семінар щодо впровадження системи НАССР на харчоблоках закладів дошкільної та загальної середньої освіти за участю керівників закладів освіти, завідувачів господарств, медичних сестер, працівників харчоблоків та  працівників виконавчого комітету. Розробка системи НАССР розпочалася наприкінці грудня 2019 року після низки навчань, нарад та семінарів, шляхом створення груп  НАССР у кожному закладі освіти Степанківської сільської ради. Учасниками груп НАССР  активно вивчались нормативно-правові акти, сутність, термінологія,  головні завдання, методичні та практичні аспекти впровадження системи  НАССР. Впродовж січня 2020 року, групи НАССР, з допомогою залучених консультантів, розробляли необхідний перелік документації, визначали контрольні критичні точки на харчоблоках та шляхи зниження ризиків в них, проводили аналіз існуючих умов щодо впровадження системи НАССР тощо. На підсумковому семінарі консультанти разом з учасниками семінару розглянули проблемні питання, які виникли в процесі роботи і вирішення яких дозволить перейти до завершального етапу впровадження системи  НАССР у закладах освіти.

01020304

Школярі  Степанківської ОТГ розвивають свої творчі здібності

у гуртку декоративно-прикладного мистецтва «Яскраві барви»

 

З жовтня 2019 року з бюджету Степанківської ОТГ надається субвенція Черкаському  районному центру дитячої та юнацької творчості на оплату праці керівника гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Яскраві барви», Кондрамашиної Алли Михайлівни.

Декоративно-прикладне мистецтво є особливою галуззю художньої творчості. Основна мета гуртка – створення умов для творчого розвитку дітей засобами декоративно-прикладного мистецтва, виховання дбайливого ставлення до національних традицій, формування естетичного смаку у дітей. Гурток працює на території Степанківської ОТГ в селі Хацьки та селі Степанки. Близько 60-ти дітей шкільного віку відвідують гурток, в якому розвивають свої творчі здібності, фантазію, уяву, спостережливість та інтерес до зображувальної і творчої діяльності. Діти навчаються технікам живопису, графіки, ліплення, художнього конструювання, писанкарства, тощо. Наприкінці 2019 року гуртківці брали участь у конкурсах «Новорічна композиція» та «Український сувенір», де здобули призові місця.

У січні 2020 року, керівник гуртка та батьки організували для дітей екскурсію до Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради. Діти відвідали міні-зоопарк, музей хліба та побували у теплицях з екзотичними рослинами.

Для Алли Михайлівни, керівництво гуртком, в першу чергу, є відповідальною роботою з дітьми, вона має багато творчих планів та креативних задумів на 2020 рік, адже займається дійсно улюбленою справою.

0 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

 

Join Us Facebook

АРХІВ НОВИН

Фотогалерея

Podatkova4
Vsi Razom 120 180 1 10 01
1