До уваги жінок і дівчат, які перетинають кордон України

15.04.2022

Із метою запобігання торгівлі людьми, особливо серед дівчат і жінок, які перетинають державний кордон у зв’язку з воєнними діями на території України, за ініціативи Міністерства соціальної політики, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади і впроваджується Alinea International, розроблено та видано відповідну пам’ятку, а також тематичний сайт (https://savewomen.in.ua).

Як уникнути та не стати жертвою торгівців людьми після перетину державного кордону?

1) Безпека ваших документів:

– нікому й ніколи не віддавайте ваш паспорт або документи, що посвідчують дитину, крім офіційних осіб;

– якщо ви загубили свій паспорт закордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся терміново до посольства чи консульства України в країні перебування;

– зробіть копії чи сфотографуйте ваші документи. Надішліть їх собі на електронну пошту чи збережіть їх на телефоні.

2) Безпека вашого пересування:

– не сідайте в авто до незнайомих людей. Якщо вам все ж таки треба сісти в авто до незнайомих людей, сфотографуйте його номер і надішліть вашим близьким;

– у країнах Європи активно працюють громадські організації та служби, які надають допомогу постраждалим від торгівлі людьми, насильства тощо. За можливості до виїзду або відразу після прибуття в країну дізнайтеся їхню контактну інформацію, номери гарячих ліній.

3) Безпека вашого спілкування:

– нікому не віддавайте свій мобільний телефон та інші засоби зв’язку;

– будьте обачні та не довіряйте сліпо випадковим незнайомим жінкам, оскільки вони теж можуть бути залучені до торгівлі людьми;

– домовтеся зі своїми близькими про певне кодове слово чи знак, що означатиме небезпеку та потребу в допомозі;

– щодня інформуйте близьких про ваше місце перебування та пропозиції, які вам надходять щодо поселення, працевлаштування тощо;

– завантажте онлайн-розмовник/словник країни, де ви наразі перебуваєте, щоб ви могли за потреби звернутися в службу екстреної допомоги.

4) Безпека ваших фінансів:

– особисто оформлюйте документи та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність.

5) Безпека вашого працевлаштування:

– у жодному випадку не залишайте свій паспорт як заставу та не віддавайте його потенційному роботодавцю або посереднику «для реєстрації»;

– обов’язково укладайте контракт, складений зрозумілою для вас мовою. Не підписуйте контракт, якщо хоча б один із пунктів у ньому вам не зрозумілий;

– зателефонуйте до посольства України в країні вашого перебування та повідомте про своє місцезнаходження для реєстрації;

– заздалегідь дізнайтеся про законодавство країни, до якої прямуєте, в тому числі про механізм отримання статусу біженця, посвідки на тимчасове або постійне місце проживання, правила працевлаштування.

Сигнали, які свідчать про те, що ви стали жертвою торгівлі людьми:

  • У вас забрали паспорт або документи вашої дитини.
  • Забрали ваш мобільний телефон та інші засоби зв’язку.
  • Відмовляють у наданні екстреної медичної допомоги вам або вашій дитині, обмежують сон, відпочинок і харчування.
  • Обмежують ваше пересування в населеному пункті, де ви перебуваєте. Примушують жити або працювати в замкнених приміщеннях.
  • Пропонують працевлаштування без заздалегідь обговорених умов роботи, з нереалістично високою заробітною платою, договір складено незрозумілою для вас мовою.
  • Вас примушують виконувати роботу, надавати послуги, зокрема сексуальні, без вашої згоди із застосуванням фізичного насильства, психологічного тиску або маніпуляцій.
  • Пропонують фінансову допомогу, чим втягують вас у боргову кабалу.

Що потрібно зробити, якщо ви стали жертвою торгівлі людьми після перетину державного кордону?

  • Телефонуйте 112 на лінію екстреної допомоги в ЄС.
  • Звертайтеся до неурядових організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми в країні, де ви зараз перебуваєте (телефони ви знайдете нижче).
  • Звертайтеся до посольств України в країні, де ви зараз перебуваєте (телефони ви знайдете нижче).
  • За можливості та у разі відсутності загрози для вашого життя і здоров’я намагайтеся втекти з місця, де вас утримують. Дістаньтеся до найближчих людних громадських місць або місцевих екстрених служб.
  • Відсутність документів, що посвідчують вашу особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольств України в країні, де ви зараз перебуваєте.

Img 20220318 082825 726x1024 Img 20220318 082738 725x1024

гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН