Більше 717 млн грн військового збору – надходження до держбюджету від платників Черкащини за перший квартал

24.04.2025

За перші три місяці цього року до державного бюджету від платників Черкащини надійшло 717,2 млн грн військового збору. Про це говорить в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська. Вона зазначає, що доведений показник виконали на 107,3%, темп росту, порівняно з аналогічним періодом 2024 року, становить 332,7 % (+ 501,7 млн грн).

«Дякуємо платникам за відповідальність та свідому позицію, адже сплачуючи податки, ми підтримуємо Збройні Сили України, зміцнюємо обороноздатність нашої країни та її економічну стабільність», – додає Тетяна Харьковська.

Нагадаємо, Голова ДПС України Руслан Кравченко днями повідомив про надходження військового збору загалом по Україні – вони перевищили 34 млрд грн.

Між тим, у ДПС України зазначають: військовий збір сплачують усі категорії платників податків.

Ставки військового збору:

ФОПи першої, другої та четвертої груп – 10 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн).

Платники єдиного  податку третьої групи (крім е-резидентів) – 1 % від отриманого доходу щоквартально.

Підприємці на загальній системі оподаткування – 5 % від чистого річного оподатковуваного доходу.

Із найманих працівників – 5 % від нарахованої заробітної плати.

Військовослужбовці та працівники ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, ГУР, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту України – 1,5 відсотка з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до підпункту 1.7 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України).

Звільнені від сплати військового збору:

ФОПи першої та другої груп, податкові адреси яких знаходяться на окупованих територіях або територіях, на яких ведуться бойові дії,

ФОПи першої та другої груп, які працюють без найманих працівників, – на час відпустки (протягом одного календарного місяця щорічно) та у разі хвороби, яка триває більше 30 днів.

З 1 грудня 2024 року ставка військового збору збільшена до 5 %  відповідно до Закону України № 4015-ІХ від 10 жовтня 2024 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану».

гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН