Черкаське управління ГУ ДПС у Черкаській області інформує

08.04.2020

Податкові порушення, які не звільняються від застосування штрафних санкцій

 

Головне управління ДПС у Черкаській області, звертає увагу, що Законом України від 17.03.2020 № 533 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі- ПКУ) щодо тимчасового не застосування до платників податків штрафних санкцій з 1 березня по 31 травня 2020 року за порушення податкового законодавства.

При цьому, наголошуємо, не звільняються платники податків від застосування штрафних санкцій за такі порушення:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Відтак, Законом № 533, не звільнено платників від застосування до них фінансової відповідальності за:

-неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ,

-неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з акцизного податку несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з акцизного податку,

-здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;

-порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, порушення правил переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового, не підтвердження цільового використання суб’єктами господарювання спирту етилового, біоетанолу, легких та важких дистилятів, нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

-порушення вимог іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючи органи.

При цьому, нагадуємо платникам податків Черкащини, що 30 березня 2020 року спливає термін сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати за лютий 2020 року (Податковий календар за посиланням: https://tax.gov.ua/pk/  офіційний портал ДПС).

Посилання Закон №533- IX:  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-IX

 

Також звертаємо увагу, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/

 

Деклараційна кампанія – 2020: податкова декларація

про майновий стан і доходи

 

Актуальний коментар Головного управління ДПС у Черкаській області щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році.

Нагадуємо, подати декларацію про доходи за 2019 рік зобов’язані громадяни, які минулого року отримали оподатковувані доходи та з яких не були сплачені ПДФО і військовий збір.

Зокрема особи, що отримали:

  • іноземні доходи;
  • інвестиційні прибутки;
  • плату за оренду власного нерухомого майна, зокрема житла, койко-місця, частини житла – від орендаря – фізичної особи;
  • плату за оренду власного рухомого майна – від орендаря – фізичної особи;
  • орендну плату за земельну ділянку, майновий пай, орендованих фізичною особою – не підприємцем;
  • продали рухоме і нерухоме майно та зобов’язані сплатити податок;
  • продали власну продукцію тваринництва, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року 208 650 грн. (мінімальна заробітна плата, встановлена на 1 січня 2019 року – 4 173 грн); 
  • продали власну сільськогосподарську продукцію на ділянках, розмір яких понад норм встановлених Земельним кодексом України (п.п. 165.1.24 Податкового кодексу України);
  • інші доходи, крім зазначених у статті 165 Податкового кодексу України.

 

Звертаємо увагу, що необхідно подати декларації репетиторам, аніматорам, організаторам свят, особам творчих професій (музикантам, акторам, художникам, танцівникам, журналістам, фотографам, перекладачам тощо), особам, які надають побутові послуги та іншим, які не зареєстровані підприємцями і при отриманні доходів за минулий рік не сплатили  податок на доходи фізичних осіб  та військовий збір.

 

Декларацію необхідно подавати до контролюючого органу за своєю податковою адресою.  Якщо платник проживає не за місцем реєстрації (прописки), декларацію слід подати  до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Якщо декларант знятий з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрований за іншою, декларацію слід подавати до податкового органу за попередньою податковою адресою.

 

  1. Відповідно до п. 49.3 ст.49 Податкового Кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
  • особисто або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

 

Нагадуємо! При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

 

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно:

  1. Отримати електронний цифровий підпис, який видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та іншими АЦСК, з переліком яких можна ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету»;
  2. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа;
  3. Отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
  4. Після отримання відповіді від ДПС у розділі «вхідні/вихідні документи», перейти до заповнення  на основі даних ДПС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».

 

Роз’яснювальна робота триває.

 

 

Деклараційна кампанія 2020: термін  подання  декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік продовжено

 

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує мешканців Черкащини  про продовження до 1 липня 2020 року терміну подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи за минулий рік.

Також звертаємо увагу, що суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору, зазначену в річній податковій декларації платники податків самостійно сплачують до  1 жовтня 2020 року.

  1. Нагадуємо! При направленні декларації засобами електронного зв’язку можна скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
  2. Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно:
  3. отримати електронний цифровий підпис можна у кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (czo.gov.ua) у розділі «Довірчі послуги» також з зазначеним переліком можливо ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету»;
  4. авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа;
  5. отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
  6. після отримання відповіді від ДПС у розділі «вхідні/вихідні документи», перейти до заповнення на основі даних ДПС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».

Також необхідно зазначити, що Державна податкова служба України для платників податків започаткувала серію відеоуроків щодо користування електронними сервісами.

Так, за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html розміщено відеоурок пресвячений заповненню річної податкової декларації про майновий стан і доходи громадян.

 

Платники податків подають декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

 

Опис АРІ  для розробників програмного РРО

 

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що з метою реалізації вимог Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) ДПС розроблено Опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу.

За інформацією ДПС, опис АРІ  містить інформацію щодо режимів роботи з програмними реєстраторами розрахункових операцій, включаючи офлайн, опис елементів даних, які використовуються в методах АРІ, ХML-формати розрахункового документа та фіскального звітного чека (z-звіту) тощо.

Опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу до 19.04.2020 може застосовуватись як тестовий варіант розробниками програмних реєстраторів розрахункових операцій, суб’єктами господарювання, які мають намір використовувати програмні РРО після набрання чинності Законом № 128 – з 19.04.2020.

Компанії, що мають власні ІТ-підрозділи або ІТ-компанії, що пропонують свої рішення для торгівлі, зможуть розробити власні програми реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Ці рішення, за допомогою АРІ, зможуть надсилати електронні чеки для фіскалізації на серверах податкової та виконувати усі інші операції, що вимагаються законом про програмні РРО.

Відкритий АРІ дозволить бізнесу самостійно впроваджувати ІТ-рішення, які відповідають його потребами та виключити створення штучних монополій на ринку РРО.

 

Скачати опис АРІ фіскального сервера за пеосиланням:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/410320.html

Зауваження та пропозиції залишайте за посиланням: https://bitly.su/uz86mTFn

 

Справляння екологічного податку у 2020 році

 

Головне управління ДПС у Черкаській області  нагадує, що справляння екологічного податку (далі – Податок) у 2020 році не змінилось  і регламентується статтями 240-250 Розділу VIII Податкового Кодексу (далі- Кодекс).

Так, статтею 250 Кодексу для Податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

Відповідно до пункту 250.2 статті 250 Кодексу платники Податку складають податкові декларації Податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497 (далі – Декларація), та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах — за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;

за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

При цьому, слід зазначити про обов’язковість складання платниками Податку окремого додатка 1 до Декларації, в частині зобов’язань за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення (далі – Викиди двоокису вуглецю) за кодом 19011000;

Платники екологічного податку перераховують суми податку, що справляється за викиди, крім Викидів двоокису вуглецю, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:

45 відсотків екологічного податку – до загального фонду Державного бюджету України (крім Податку, що справляється за Викидів двоокису вуглецю, який зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі; Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі);

55 відсотків – до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім Податку, що справляється за Викидів двоокису вуглецю та за утворення радіоактивних відходів), у тому числі:

до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад — 25 відсотків;

обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим – 30 відсотків;

бюджетів міст Києва та Севастополя – 55 відсотків.

Також, звертаємо увагу, що граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з Податку вважаються за:

IV квартал 2019 року – 10 лютого 2020 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2020 року;

  1. квартал ц.р. – 12 травня та 20 травня 2020 року відповідно;
  2. квартал ц.р. – 10 серпня та 19 серпня 2020 року відповідно;
  3. квартал ц.р. – 9 листопада та 19 листопада 2020 року відповідно;
  4. квартал ц.р. – 9 лютого та 19 лютого 2021 року відповідно.

 

Отримання картки платника податків

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 з метою отримання облікової картки фізичної особи – платника податків фізична особа-резидент чи нерезидент незалежно від віку, яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника (уповноважену особу за довіреністю) надати документ, що посвідчує особу, та подати заяву на внесення до реєстру – форму №1 ДР, що містить відомості про П.І.Б., стать, дату та місце народження, громадянство, місце проживання та роботи, контакті дані та відомості про документ, що посвідчує особу (паспорт чи свідоцтво про народження, а також документ довіреної особи, якщо заява вноситься за довіреністю). В контролюючому органі заявнику видається «Картка платника податків».

Слід наголосити, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів Заяву за формою № 5ДР (№ 5ДРП)   про зміну даних (прізвища, адреси), які вносяться до Облікової картки або Повідомлення  протягом місяця з дня виникнення таких змін.

Також, у разі втрати (зіпсування) документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі, фізичній особі необхідно звернутися до контролюючого органу за місцем проживання чи за місцем отримання доходів.

Звертаємо увагу,  що внесення змін до Державного реєстру здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою Заяви за вказаною формою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). У разі звернення до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п’яти робочих днів.

Адреси, режим роботи центрів обслуговування платників та повний перелік усіх адміністративних послуг розміщені на субсайті ГУ ДПС у Черкаській області за посиланням: https://ck.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

Посилання наказ Міністерства фінансів України №822 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1306-17

 

 

  • Деклараційна кампанія – 2020: щодо права на

  • застосування податкової знижки за навчання

  • В Головному управлінні ДПС у Черкаській області започатковано серію коментарів  щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році.
  • Акцентуємо увагу на питаннях щодо стосуються права на застосування податкової знижки за навчання.
  • Питання – відповідь наведено з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс». Адреса розміщення ресурсу: http://zir.tax.gov.ua/main
  • 1) Для отримання податкової знижки за оплату навчання у школі/дитсадку декларацію слід подавати за 2019 рік до 31 грудня 2020 року! – питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03)

З метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до ДПС за місцем проживання особи до 31 грудня 2020 року (включно) за звітний 2019 податковий рік.

2) Як дізнатися перелік вітчизняних закладів освіти з метою реалізації права на податкову знижку: питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03 набрати «Які заклади відносяться до вітчизняних закладів з метою отримання податкової знижки за навчання?»)

З метою отримання податкової знижки за навчання, до вітчизняних відносяться заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Типи закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено спеціальними законами. Бажаючі можуть завантажити і переглянути Закон України від 5 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» (Закон №2145) та спеціальні закони України: від 22 червня 2000 року № 1841-III «Про позашкільну освіту», від 11 липня 2001 року № 2628-III «Про дошкільну освіту», від 13 травня 1999 року № 651-XIV «Про загальну середню освіту», від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР «Про професійно-технічну освіту», від 01 липня 2014 року № 1556-VІІ «Про вищу освіту». Для реалізації права на податкову знижку за навчання варто знати, що відповідно до ст. 22 Закону №2145 юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом діяльності є освітня діяльність.

3)  Дитина сама сплатила за навчання – батьки не мають права на знижку! – питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03 набрати «Чи має право скористатись податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, який фактично здійснив оплату за її навчання, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини, дитині 25 років/23 роки) та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, при цьому дитина протягом звітного року не працювала?»)

Не залежно від того працює чи ні дитина, яка за даними документів на переказ коштів здійснювала витрати на навчання, батьки такої дитини не мають права на податкову знижку.

4) Податкова знижка за навчання на військовій кафедрі!

Питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03 набрати «Чи має право платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі?»)

Статтею 21 Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2145) визначено, що військова освіта – це спеціалізована освіта, яка передбачає засвоєння освітньої програми з військової підготовки з метою набуття комплексу професійних компетентностей, формування та розвитку індивідуальних здібностей особи і поглибленого оволодіння військовою спеціалізацією та здобувається одночасно з середньою, професійною (професійно-технічною), фаховою передвищою чи вищою освітою.

Згідно з ст. 33 Закону України від 01 липня 2014 року № 1556-VІІ «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями однією з складових структури вищої освіти є кафедра військової підготовки, яка проводить підготовку курсантів (слухачів, студентів) для подальшої служби на посадах сержантського, старшинського, офіцерського або начальницького складу у військових формуваннях.

Пунктом 4 Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року № 48 із змінами та доповненнями передбачено, що військова підготовка проводиться, зокрема, для надання фізичним особам платних послуг у галузі вищої освіти, пов’язаних з військовою підготовкою, для забезпечення реалізації права таких осіб на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.

При цьому розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором. Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату (п. 5 ст. 79 Закону № 2145).

Враховуючи викладене, платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, є здобувачем професійної військової освіти, тому має право на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 

 

Зустрічі для платників податків Черкащини  з проблемних питань зупинення реєстрації податкових накладних

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує платників податків, про проведення зустрічей щодо обговорення та вирішення проблемних питань, які виникають при здійсненні автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування новим критеріям оцінки ступеня ризиків.

Для довідок звертатися за телефоном: (0472) 33-91-97.

 

Закликаємо щодо дистанційного формату спілкування з податківцями

 

Головне управління ДПС у Черкаській області закликає платників податків і мешканців Черкас та Черкаської області користуватись засобами електронного зв’язку та поштою. Інформуємо, що у зв’язку зі спалахом та розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та з метою попередження інфекції обмеженно доступ до приміщень центрів обслуговування платників області.

Звертаємо увагу, що за допомогою меню «Листування з ДПС»  приватної частини Електронного кабінету платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до Головного управління ДПС у Черкаській області у форматі pdf (обмеження 2 МБ). Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

З Електронного кабінету також надано можливість подати заяви для отримання таких адміністративних послуг:

картки платника податків; відмітки у паспорті громадянина України (у формі книжечки) про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

реєстрації реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок;

включення неприбуткового підприємства (установи, організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій, внесення змін до цього Реєстру, витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

За допомогою Електронного кабінету можливо отримати результати надання адміністративних послуг, зокрема:

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

копії реєстраційних посвідчень реєстраторів розрахункових операцій направляються на адресу електронної пошти заявника (оригінал можна буде отримати після закінчення карантину).

Якщо виникли питання щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0 800 501 007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.

Наголощуємо, що працівники Контакт-центу ДПС, які надають інформацію платникам податків з питань стану обробки електронної звітності та інших електронних сервісів за номером телефону 0 800 501 007 (напрям 0), будуть працювати на період карантину з 10 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. у черговому режимі.

Також працівниками  Головного управління ДПС у Черкаській області запроваджено сеанси телефонного зв’язку «Гаряча лінія».

Просимо з розумінням поставитись до ситуації!

 

Звертаємо увагу, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/

 

Отримати послуги кваліфікованого електронного

підпису можливо не лише через податкову службу

 

Головне управління ДПС у Черкаській області, звертає увагу що отримати кваліфікований електронний підпис можна не лише через Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби!

Наголошуємо, що звернувшись до кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (czo.gov.ua) у розділі «Довірчі послуги» можливо скористатися послугами щодо отримання кваліфікованого електронного підпису.

Порядок ведення реєстру затверджено наказом Міністерства юстиції України від 05.11.2018 №3440/5

 

Посилання: https://czo.gov.ua/caregistry

 

Призупинив діяльніcть – повідом податкову!

Головне управління ДПС у Черкаській закликає підприємства середнього та великого бізнесу Черкащини на час проведення карантинних заходів у зв’зку з спалахом коронавірусної хвороби (COVID – 19) повідомляти податкову службу області щодо призупинення діяльності, яка  вплине на  значне зменшення сплати податків.

 

За номерами телефонів:

для юридичних осіб: (0472) 33- 91- 62, 33-91-61;

для фізичних осіб підриємців: (0472) 33-91-17.

 

Платникам податків Черкащини!

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує платників податків Черкащини про обмеження доступу до приміщень центрів обслуговування платників області (далі- ЦОП) у зв’язку зі спалахом та розповсюдженням коронавірусу COVID-19.

Звертаємо увагу, що у залах ЦОП області посилено заходи із забезпечення режиму поточної дезинфекції  та кількісті одночасного перебування людей.

Радимо користуватись засобами електронного зв’язку, а саме Електронним кабінетом. В приватної частини Електронного кабінету за допомогою меню «Листування з ДПС» платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до Головного управління ДПС у Черкаській області.

Нагадуємо, що вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Крім того, платники податків можуть звертатися до Інформаційно-довідкового Департаменту ДПС за телефоном: 0 800 501 007 у разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника та за роз’яснювальною інформацією щодо державної податкової політики та державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування податкового законодавства.

Важливо! Ми не обмежуємо ваші права! Застерігаємо можливі випадки зараження.

Також звертаємо увагу, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua  та на  сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/

 

 

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє про зупинення роботи Центрів обслуговування платників області

 

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що у зв’язку із запровадженням та території Черкаської області надзвичайної ситуації з 23 березня 2020 року зупинено роботу Центрів обслуговування платників області.

Звертаємо увагу! Центри обслуговування платників надаватимуть  адміністративні послуги виключно в онлайн режимі.

Прийом платників в Центрах обслуговування платників Головного управління ДПС у Черкаській області здійснюється виключно для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності за попереднім записом, а саме щодо:

видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних  про реєстраційний номер облікової картки платника податків  з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки)  відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Електронні скриньки та номери телефонів:

 

Черкаське управління                ck.dpi2325@tax.gov.ua

ЦОП Черкаської ДПІ                      (0472) 64-94-09

ЦОП Чигиринської ДПІ                  (04730) 2-69-03

ЦОП Канівської ДПІ                       (04736) 3-21-58

 

Контакти Головного управління ДПС у Черкаській області:

 

Електронна пошта: ck.office@tax.gov.ua

(крім звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації).

Cлужба діловодства: (0472) 33-91-02.

 

Радимо користуватись засобами електронного зв’язку, а саме Електронним кабінетом (адреса: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС). Платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до Головного управління ДПС у Черкаській області.

 

Також звертаємо увагу, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/

 

гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН