Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

09.10.2019

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Для цього АТ «Ощадбанк» буде вести персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг. Після цього АТ «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк». Такий механізм розроблено для забезпечення зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати час на оплату житлово-комунальних послуг. За підсумками опалювального сезону суми невикористаних за рахунок економного споживання послуг коштів перераховуватимуться на поточні рахунки пільговиків.

Пільги у грошовій готівковій формі призначатимуться пільговикам на підставі поданої заяви у якій зазначаються виплатні реквізити. Виплата пільг здійснюватиметься у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) періоду шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика, що відкритий в установі уповноваженого банку або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

У разі отримання інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.), у пільговиків, які отримують пільгу у грошовій готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі.

АРХІВ НОВИН

Історія

Фотогалерея

єс місцевих петицій
Join Us Facebook