Надання правової допомоги з питання витребування документів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

10.06.2021

Одним із напрямків діяльності відділів державної реєстрації актів цивільного стану є надання громадянам правової допомоги у витребуванні документів соціально-правового характеру (документи про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть) з компетентних органів іноземних держав.
Така допомога надається відділами ДРАЦС на підставі двосторонніх та багатосторонніх договорів, укладених Україною з іншими державами.
Порядок надання правової допомоги щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, між державами-членами СНД, врегульовано Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаної 22 січня 1993 року в Мінську (далі – Конвенція), державою-учасницею якої є Україна.
Конвенція застосовується у відносинах України з Республікою Білорусь, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Російською Федерацією, Республікою Казахстан, Республікою Таджикистан, Республікою Вірменія, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Грузією та Туркменістаном.
Для спрощення процедури надання правової допомоги у цивільних та сімейних справах у відносинах з Китайською Народною Республікою, Республікою Польща, Литовською Республікою, Республікою Молдова, Естонською Республікою, Латвійською Республікою, Монголією, Соціалістичною Республікою В’єтнам, Республікою Македонія, Турецькою Республікою, Чеською Республікою, Угорською Республікою, Румунією, Грецькою Республікою, Республікою Куба, Корейською Народно-Демократичною Республікою, Ісламською Республікою Іран, Республікою Болгарія, Республікою Кіпр, Сирійською Арабською Республікою Україна застосовує двосторонні договори.
За відсутності договірно-правової бази України з відповідними країнами витребування документів з-за кордону здійснюється через Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України або через представництва Міністерства закордонних справ України, якщо інший порядок витребування документів не передбачений міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Куди звернутись
Для отримання правової допомоги щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану необхідно звернутись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання для складання анкети про витребування документів з-за кордону.
Що потрібно пред’явити
Паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця та, у встановлених випадках, документи, що підтверджують право особи на отримання відповідних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону (документи про підтвердження родинних стосунків або довіреність, посвідчена відповідно до Закону України «Про нотаріат», або документ, що посвідчує повноваження представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Дії відділу.
До анкети про витребування документів з-за кордону відділ державної реєстрації актів цивільного стану готує на адресу компетентного органу іноземної держави із дотриманням вимог щодо мови його складання та реквізитів, які передбачені відповідним міжнародним договором або Конвенцією, офіційне прохання про надання правової допомоги, яке надсилається до компетентного органу іноземної держави за посередництвом міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції.
Де отримати документи.
Запитуваний орган іноземної держави пересилає відповідні документи запитуючому відділу державної реєстрації актів цивільного стану України, тому заявник отримує документи у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого звертався з вказаного питання.
гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН