Підбірка психологічно правдивих фільмів про домашнє насилля

09.12.2019

Підбірка психологічно правдивих фільмів про домашнє насилля

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства» ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

     Часом історії на екрані допомагають зрозуміти якесь явище краще, ніж десяток лекцій чи статей. Спеціально, щоб розповісти все про систематичне насилля та боротьбу жінок за свої права ми зібрали для вас кілька фільмів.

 

«З мене досить!»  (англ. Falling down) — фільм режисера Джоеля Шумахера, знятий у 1993 році. В головній ролі Майкл Дуглас.

Захоплюючий, драматичний трилер про жінку, яка думала, що досягла заповітної мрії, а насправді потрапила у справжнє, побутове, пекло. Але сильні особистості не приймають удари долі, а рішуче діють аби досягти мети.
Головна героїня – добродушна, проста жінка на ім’я Слім, яка працює в кафе, і мріє про щасливу родину. Вона опинилася не в тому місці і не в той час, коли зустріла своє «кохання» на ім’я Мітч. Але її «принц» виявився не тим, ким здавався. Він почав зраджувати та бити Слім. Спочатку вона усе терпить, але одного разу їй уривається терпець…

 

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/11144-z-mene-dosyt.html

 

«Скарб» (англ. Precious) — американська фільм-драма 2009 року режисера Лі Деніелса. Основою сюжету є роман «Змусь себе» (англ. push) 1996 р. американської поетеси Сапфіри (справжнє ім’я — Рамона Лофтон).

Дуже тяжкий фільм зі сценами фізичного, психологічного і сексуального насильства. Дівчина-підліток на імя Прешиз викликає мало співчуття у оточуючих. Вона має надмірну вагу, зазвичай похмура, і до того ж з малих років народжує дитину за дитиною, ніби життя нічому не навчило її з першого разу. Крім того, не дивлячись на розум, вона, схоже, така лінива, що не може справитися з шкільною програмою.

Небайдужі вчителька і соціальний працівник розплутують її історію крок за кроком, і ми бачимо жахливий виворіт: Прешиз багато років ґвалтує її власний батько, а мати, намагаючись спотворити дочку в очах чоловіка, розгодовує її і постійно звинувачує.

Нажаль, історії домашнього насилля з боку виглядає, як «всього лише» проблемна поведінка дитини – нестриманість (в їжі або статева), лінощі, похмурий чи запальний характер. Фільм нагадує нам про це.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/4141-skarb.html

 

«Скляний замок» (англ. The Glass Castle) — біографічна драма 2017 року, знятий за однойменною книгою Джаннетт Воллс. Фільм показує реальне життя авторки та її сім’ї, яке проходило у постійних переїздах та бідноті.

Форма насилля, про яку говорять рідше за все – неглект, тобто зневага до базових потреб членів сім’ї, які від тебе зараз або взагалі залежні. Фільм «Скляний замок» розповідає про життя дітей в сім’ї, яка наскільки гналась за мрією, що повністю відкидала все земне – зокрема, потребу дітей в їжі, одязі, безпеці чи банальному душі.

Через постійний неглект діти потрапляють в небезпечні ситуації чи просто страждають. Але вони підтримують один одного, і, коли знаходяться небайдужі дорослі, намагаються скористатися запропонованою ними  допомогою. В результаті всім вдається втекти із сім’ї в великий світ і налагодити своє життя, але тяжкі спогади про дитинство їх переслідують.

https://filmua.com/7819-sklyaniyzamok-2017.html

 

 «Посмішка Мони Лізи» (англ. Mona Lisa Smile) — кінофільм 2004 року знятий студією Columbia Pictures за мотивами роману Мюріел Спарк «Найкращі роки міс Джін Броуді».

1953 рік. В Америці йде боротьба жінок за свої права, і в цей час Кетрін Енн Вілліс, волелюбна і незалежна випускниця Берклі, отримує місце викладача історії мистецтв у жіночому коледжі Уеллеслі. Однак серед керівництва та викладацького складу коледжу переважають патріархальні погляди на роль жінки в суспільстві. Кетрін з пристрасним ентузіазмом кидається в боротьбу за рівноправ’я статей, і має величезний вплив на студенток. Спілкування з ними змінює не тільки їх, але і змушує її по-новому поглянути на власне життя…

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/4546-posmishkamonylizy.html

 

«Великі очі» (англ. Big Eyes) — біографічна драма режисера Тіма Бертона 2014 року про відому американську художницю Маргарет Кін, її феноменальний успіх наприкінці 1950-х років та взаємовідносини з її чоловіком, який видавав себе за справжнього автора її картин. 

Яскрава і квітуча Америка 50-х. В соковитих фарбах Сан-Франциско зароджується те, що зруйнує традиційний погляд на мистецтво і безповоротно змінить те, як виглядає наше життя. З’явився з нізвідки художник Уолтер Кін придумав поп-арт. Його незвичайні картини, що зображують зворушливих дітей з величезними очима, справили справжній фурор і буквально заполонили весь світ. Уолтер стає королем сучасного мистецтва.
Але на піку слави художника його скромна дружина Маргарет раптом стверджує, що Уолтер — шахрай, і саме вона — автор відомих картин. Несподівано відкриваються шокуючі подробиці життя подружжя Кін. Весь світ завмер в очікуванні відповіді на питання: хто ж все-таки той геній, чиї сміливі та оригінальні картини прикрашають тепер кожну вітальню від Парижа до Аляски?

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/7102-velykiochi.html

 

гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН