Про допомогу постраждалим від домашнього насильства
в умовах карантину
У зв’язку з карантинними заходами у світі збільшується кількість випадків домашнього насильства: соціальна ізоляція означає, що люди, які потерпають від насильства, залишаються наодинці з кривдником. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожна третя жінка у світі зазнає фізичного, психологічного, економічного або сексуального насильства, здебільшого з боку партнера. У ВООЗ також зазначають, що гендерне насильство має тенденцію посилюватись під час надзвичайних гуманітарних ситуацій та конфліктів, що є найпоширенішим серед найменш зареєстрованих порушень прав людини.
Звіти з Китаю свідчать про те, що коронавірус вже спричинив значний ріст випадків домашнього насильства. Місцеві поліцейські відділення отримували втричі більше повідомлень у лютому, порівняно з попереднім роком. Більшість випадків насильства пов’язують саме з поширенням епідемії COVID-19. Про збільшення випадків домашнього насильства повідомляють і в США.
За інформацією Міністерства внутрішніх справ України кількість дзвінків на «гарячу лінію» і спецлінію «102» на сьогодні не збільшилась, проте з метою запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інформуємо про діючі «гарячі» лінії, куди можна звернутись у випадку домашнього насильства:
- Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства 15-47, працює цілодобово;
- Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;
- Дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225, 116 111 з мобільного;
- Урядова «гаряча лінія» 15-45;
- «Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги
0 800 213 103;
- Оперативна лінія Національної поліції України 102;
Отримати консультації в режимі онлайн можна на сторінках:
- інформаційної кампанії «Розірви коло» https://rozirvykolo.org/
- ГО «Ла Страда- Україна» https://la-strada.org.ua/ .
Якщо постраждалою від насильства є дитина, обов’язково зверніться до служби у справах дітей. Також, дієву підтримку та допомогу постраждалим надають фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Пам’ятайте, що насильству немає виправдання. Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я.
Додатково повідомляємо контакти відповідальних осіб за протидію домашньому насильству на території Степанківської ОТГ:
Відповідальна особа за оперативне реагування та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками:
Ромашова Юлія Сергіївна – начальник відділу соціального захисту населення
Тел. 096 330 29 84
Відповідальна особа за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території с. Хацьки:
Мирошніченко Станіслав Васильович – староста с. Хацьки
Тел. 096 330 29 84
Відповідальна особа за оперативне реагування та опрацювання звернень та повідомлень про насильство стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства:
Кравченко Анастасія Григорівна – начальник служби у справах дітей
Тел. 068 404 62 98