Про заборону паління трави під об’єктами критичної інфраструктури НЕК «Укренерго»

23.03.2023

Згідно з вимогами Правил охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 № 209 та ЗУ “Про землі енергетики та правовий режим спеціальних енергетичних об’єктів”, в охоронних зонах повітряних ліній забороняється виконувати будь-які дії, які можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їхні пошкодження або нещасні випадки.
Враховуючи викладене, наголошуємо про заборону підпалу трави та сухостою під об’єктами критичної інфраструктури НЕК “Укренерго”.
Нагадуємо, що вздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі та на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:
  • 2 м – до проводів напругою до 1 кВ;
  • 10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
  • 15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
  • 20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
  • 25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.
  • 30 м – до проводів напругою до 330 кВ.
По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Відповідно до статті 270 Кримінального Кодексу України за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, передбачено штраф від 1 000 до 4 020 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. За теж саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років. 
гід дія
дія центрів 1 1
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН