УКРАЇНА
Степанківська сільська рада
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
10/05/2024 с. Степанки №73
Про затвердження проектної документації «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття (ПРУ) Хацьківського ліцею – закладу загальної середньої освіти Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області за адресою вул. Тищенка, 23, с. Хацьки Черкаського району Черкаської області»

Керуючись п. 42 ст. 26, ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши експертний звіт (Позитивний) філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Черкаській області № 24-0124/01-24 від 30 квітня 2024 року, щодо розгляду проектної документації на будівництво за робочим проектом «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття (ПРУ) Хацьківського ліцею – закладу загальної середньої освіти Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області за адресою вул. Тищенка, 23, с. Хацьки Черкаського району Черкаської області», виконавчий комітет Степанківської сільської ради

ВИРІШИВ:

 

  1. Затвердити проектну документацію «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття (ПРУ) Хацьківського ліцею – закладу загальної середньої освіти Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області за адресою вул. Тищенка, 23, с. Хацьки Черкаського району Черкаської області»

Реєстраційний номер ЕХ01:6778-5358-7524-9356

Реєстраційний номер проектної документації PD01:5096-0117-9382-7798

Класи наслідків (відповідальності) об’єктів СС2

Сукупний показник СС2

1.1. За результатами розгляду проектної документації на будівництво встановлено, що зазначену документацію розроблено відповідно до вихідних даних на проектування з дотриманням вимог до з питань міцності, надійності, довговічності; з питань експлуатаційної безпеки; з питань кошторисної частини проектної документації; з питань санітарного і епідеміологічного благополуччя населення; з питань пожежної безпеки; з питань енергозбереження; з питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту; з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; з питань інженерного забезпечення; архітектурно-планувальні рішення і може бути затверджено (схвалено) в установленому порядку з такими техніко-економічними (технічними) показниками:

Показник Одиниця вимірювання Кількість
Вид будівництва   Нове

будівництво

Тривалість експлуатації років 100
Ступінь вогнестійкості будівлі   ІІ
Поверховість (підземний) поверхів 1
Площа ділянки га 2,1298
Площа озеленення м2 982,25
Площа забудови м2 596,9
Місткість ПРУ місць 160
Загальна площа м2 541,5
Корисна площа м2 488,9
Будівельний об’єм м3 2037
Опалювальна площа м2 477,8
Опалювальний будівельний об’єм м3 1242,3
Показники річних витрат ресурсів – води тис.м3 1,295
– електричної енергії тис.кВтгод 54,9
– теплової енергії Гкал 96,76
– палива тис.т 0,0138
Тривалість будівництва місяців 7
Загальна кошторисна вартість будівництва в поточних цінах станом на 30.10.2023 тис.грн. 30172,674
у тому числі: будівельні роботи тис.грн. 22366,436
устатковання, меблі, інвентар тис.грн. 1552,572
інші витрати тис.грн. 6253,666

 

1.2.  Стислий опис основних проектних рішень

Земельна ділянка Хацьківського ліцею знаходиться в комунальній власності на балансі Степанківської сільської ради. Кадастровий номер земельної ділянки 7124988000:02:004:0031, площа 2,1298 га, комунальна власність, призначення – 03.02 для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, категорія – землі житлової та громадської забудови.

Робочим проектом передбачений комплексний благоустрій території: влаштування тротуарів з покриттям із плитами ФЕМ та газонне покриття території, включаючи ґрунтове покриття протирадіаційного укриття.

Організація рельєфу ув’язана з існуючою забудовою та забудовою, що проектується. Вирішена шляхом влаштування виїмки ґрунту та вертикального планування в межах території розташування споруди, що проектується.

1.3. Архітектурно-будівельні рішення

Захисна споруда цивільного захисту – протирадіаційне укриття (ПРУ) Хацьківського ліцею, запроектована, як підземна.

Захисна споруда забезпечує перебування в ній 160 осіб (145 учнів та 15 осіб персоналу), передбачено місця для сидіння за столами – використовуються стільці, лавки; лежання – двоярусні ліжка (розм. 0,61 м *1,8 м, перший ярус має можливість трансформуватися під стіл. Захисна споруда забезпечується обладнанням, яке дає можливість безперервного перебування в ній не менш ніж 48 годин та запроектована з двома еваковиходами – передній вхід тунель, що влаштовано через тамбур – шлюз, та другий аварійний вихід.

Запаси питної води та їжі передбачено для безперервного перебування в них населення не менше 48 годин з розрахунком 2 л води на добу на одну особу. Просторова жорсткість споруди забезпечується сумісною роботою несучих і самонесучих  залізобетонних стін, диску покриття.

Основні конструкції підземної захисної споруди.

Зовнішні стіни підземної захисної споруди товщиною 400 мм запроектовано із бетону класу С20/25W6 з армуванням трьома сітками з арматури класу А400С чарункою 150х150 мм. Улаштування сіток по стінам запроектовано зі зміщенням на 50 мм.

Внутрішні стіни товщиною 300 мм запроектовані із бетону класу С10/12,5. По верху стін запроектовано монолітних залізобетонний пояс з бетону класу С20/25W6  з армуванням  арматури класу А400С.

Перегородки товщиною 120 мм запроектовані із керамічної цегли пластичного пресування марки МКРП-1/75/1480/35 на розчині М 50.

Покриття підземної захисної споруди передбачено монолітною залізобетонною плитою балкового типу загальною висотою 800 мм (Балки 800 мм об’єднані плоскою плитою 250 мм). Монолітна плоска плита, армується трьома сітками із арматури класу А400С  чарункою 150х150 мм. Улаштування сіток  виконувати зі зміщенням на 50 мм. Балки монолітної плити армуються каркасами просторового армування з арматури класу А400С. Основою монолітної залізобетонної плити балкового типу служить диск покриття із залізобетонних пустотних плит.

Фундаменти – монолітна  залізобетонна плита h=550мм.

Основою фундаментів захисної споруди служить піщана подушка із середньозернистих пісків ущільнена до  рd=1,65 г/см3  товщиною 1550 мм.

Основою піщаної подушки служать грунт шару ІГЕ-6 супісок коричнювато сірий, твердий, низько пористий, карбонатизований, непросідний з такими характеристиками рd=1,5 г/см3, е=0,78, Е=8/5 МПа, φ=20º, с=0,011 МПа.

Перемички – металеві та збірні залізобетонні.

Покрівля – плоска, полімерна мембрана.

Двері – металеві, протипожежні, дерев’яні.

Підлога – бетонна та керамічна плитка.

1.4. Доступність об’єкта будівництва для маломобільних груп населення    Проектними рішеннями проектуємого об’єкта забезпечується належний рівень доступності, зручності та інформативності маломобільних груп населення з урахуванням вимог  ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», а саме:

– для забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в приміщення ПРУ, передбачено сходовий гусеничний підйомник «PTR-130»;

– сходи мають контрастне маркування та передбачено влаштування поручнів;

– для маломобільних груп населення передбачений санвузол з універсальною кабінкою для користування людей з обмеженими можливостями;

– доступне середовище забезпечене засобами безпеки, орієнтування, отримання інформації, у тому числі для осіб із порушенням зору, та включає: тактильні елементи доступності, візуальні елементи доступності.

1.5. Опалення

Робочим проектом передбачене опалення підземної захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття (ПРУ) закладу загальної середньої освіти. Джерело тепла – власна діюча котельня. Теплоносій – гаряча вода з температурою 80-60°С. Підведення тепла до будівлі ПРУ передбачається зовнішніми підземними тепловими мережами.

В приміщенні вентиляційної камери запроектований вузол керування з розподільною гребінкою на два відгалуження: в систему опалення та систему теплопостачання повітронагрівача вентустановки П1. Система опалення передбачена водяна двохтрубна горизонтальна з нижнім розведенням магістралей. Нагрівальні прилади – радіатори сталеві панельні.

Робочим проектом передбачена система теплопостачання водяного повітронагрівача вентиляційної установки П1. Джерело тепла-розподільна гребінка в венткамері. Трубопроводи системи запроектовані із труб поліпропіленових РР-FIBER (PN-20) армованих скловолокном. Для автоматичного погодного регулювання температури припливного повітря та захисту повітронагрівача від замерзання передбачене встановлення водозмішувального вузла з підключенням до системи управління та автоматики припливної установки П1

1.6. Вентиляція

Робочим проектом передбачена припливна та витяжна вентиляція приміщень ПРУ розрахована на подавання очищеного від пилу масляними фільтрами зовнішнього повітря та видалення повітря із приміщень.

Для вентиляції приміщень для укриття прийняті загальнопромислові вентилятори з електроприводами, робочим проектом передбачені резервні електроручні припливний та витяжний вентилятори, які забезпечують в приміщеннях для укриття резервну вентиляцію із розрахунку не менше 3 м³/люд.-год. Для очищення зовнішнього повітря передбачений повітряний фільтр з класом очищення не менше 0,8. Для підігрівання повітря в холодний період року в припливній системі передбачене встановлення водяного повітронагрівача. Резервний електроручний вентилятор обладнується обвідною лінією біля повітронагрівача. Для венткамери, де запроектовані електроручні вентилятори, передбачена припливна та витяжна вентиляція для забезпечення повітрям працюючих з електроручним вентилятором. Окремі системи механічної витяжної вентиляції передбачені для санітарних вузлів, насосної фекалій, а також роздягальні та приміщення для зберігання забрудненого вуличного одягу.

Для тамбуру перед насосною фекалій передбачена можливість продування припливним повітря.

Робочим проектом передбачена система димовидалення із коридору без природного освітлення призначеного для евакуації більше ніж 50 осіб та природна система для компенсації зовнішнім повітрям повітря, яке видаляється системою.

Також запроектована припливна система призначена для обдуву та повітряного охолодження вентилятора димовидалення. Повітроводи даних систем запроектовані із оцинкованої сталі товщиною 0,8 мм з нанесенням вогнестійкого покриття для забезпечення класу вогнестійкості EI30.

1.7. Водопостачання та каналізація

Джерелом господарсько-питного водопостачання є існуючий водопровід діаметром 50 мм з точкою підключення в існуючий водопровід діаметром 50 мм з точкою підключення в існуючому колодязі після свердловини, що розташований на території школи, з встановленням засувки в існуючому колодязі.

Будівництво водопроводу по відведеній території до будівлі передбачено тупиковим. Робочим проектом передбачено ввід до будівлі  Ø 40 × 2,4 мм з труб ПЕ100 SDR17.

Робочим проектом передбачено встановлення сантехнічних приладів в приміщеннях укриття, та влаштування мереж В1, Т3 для їх підключення до проектованої мережі.

Гаряче водопостачання для побутових потреб здійснюється від електричних водонагрівачів V=50-100 л. Внутрішні системи господарсько-питного та гарячого водопроводу монтувати з труб поліпропіленових діаметром 20х2,8, сталевих оцинкованих водогазопровідних діаметром 25-50 мм в санвузлах та приміщеннях. Внутрішнє пожежогасіння будівлі ПРУ передбачається від пожежних кран-комплектів Ду25, встановлених у шафах та ручними вогнегасниками, внутрішнє пожежогасіння існуючої будівлі школи складає 1 стр. – 2,5 л/с.

Відведення побутових стоків від будівлі захисної споруди передбачається напірною системою побутової каналізації до колодязя гасіння надлишкового тиску, далі до септика.

Каналізаційна мережа запроектована з поліетиленових водопровідних труб ПЕ100 ∅110 мм та фасонні частини для зовнішніх мереж. Мережі самопливної каналізації прийняті із труб ПВХ SN8 ∅ 160 мм.

Колодязь на мережі прийнято діаметром 1000 мм зі збірних залізобетонних елементів по ТПР 902-09-22.84.

В приміщенні санвузла захисної споруди цивільного захисту (укриття) запроектована система внутрішньої побутової каналізації, яка приймає стічні води від сантехнічних приладів санвузла і відводить їх за допомогою насосної установки, далі до проектованої зовнішньої мережі побутової каналізації. Насосна станція встановлюється у приямку всередині будівлі.

1.8. Електротехнічна частина

Електроспоживачі протирадіаційного укриття відносяться до II-ї категорії надійності електропостачання за винятком систем вентиляції, водопостачання та каналізації, протипожежного захисту та світильників загального електроосвітлення, живлення яких забезпечується по I категорії надійності електропостачання, а також системи зв’язку та оповіщення, приміщення санітарного посту та світильників аварійного освітлення, живлення яких забезпечується по особливій групі I категорії надійності електропостачання.       Електротехнічним рішенням передбачено:

– улаштування точок приєднання з верхніх губок ввідного комутаційного апарата існуючого ВП Хацьківського ліцею;

– влаштування групової мережі живлення електроосвітлення та технологічних споживачів протирадіаційного укриття Хацьківського ліцею.

Облік електроенергії виконується трифазними багатофункціональними електронними лічильниками активної енергії прямого включення, встановленими в проектованому ВРП. В якості проектованого розподільного щита ВПР робочим проектом прийнято металевий щит з монтажною панеллю і захисними диференційними вимикачами та лінійними автоматичними вимикачами, які встановлюються на DIN-рейку. Групова мережа виконується кабелями з мідними жилами, які прокладаються в гофрованій пластиковій трубі із самозатухаючого ПВХ сховано під штукатуркою. Загальне та аварійне освітлення приміщень протирадіаційного укриття Хацьківського ліцею, яке виконується світлодіодними світильниками. Підключення світильників запроектовано від проектованого розподільного щита ВПР. Робоча напруга світильників 220В.

Для резервного живлення передбачається генератор дизельний антивандальний, трифазний 0,4 кВ, номінальною потужністю 8 кВА/6,4 кВт з максимальним струмом 11,5 А. Дизельний генератор розміщується зовні захисної споруди під навісом на фундаментній плиті.

1.9. Енергозбереження

З метою економії енергії робочим проєктом передбачається:

  • встановлення за радіаторами тепловідбивної ізоляції;
  • теплова ізоляція трубопроводів
  • вибір перерізу кабелів та проводів за умови мінімальної втрати напруги в них;
  • застосування освітлювального обладнання з світлодіодним джерелом світла;

– облік використаної активної та реактивної енергії.

1.10. Пожежна безпека

У відповідності з вимогами ДБН В.1.1-7:2016, ДБН В.2.2-5:2023 прийнятими проектними рішеннями забезпечується належний рівень пожежної безпеки. Проїзди для пожежних машин передбачено з усіх сторін ПРУ та мають тверде покриття. З приміщень ПРУ передбачено 2 розосереджених евакуаційних виходи. В ПРУ передбачені місця для укриття МГН. Проведений розрахунок часу евакуації людей при пожежі. Згідно висновків якого евакуація людей з ПРУ забезпечується. В ПРУ передбачена припливно-витяжна вентиляція з механічним спонуканням.

Робочим проектом передбачено встановлення резервного джерела живлення за межами ПРУ, на фундаментній плиті під навісом. Робочим проектом передбачено облаштування ПРУ наступними системами протипожежного захисту:

– системою пожежної сигналізації (прилад приймально – контрольний пожежний адресний, адресні димові та ручні пожежні сповіщувачі);

– системою керування евакуюванням (СО-2: оповіщувачи світлові “ВИХІД” та “Стрілка”, світлозвуковий оповіщувач «Джміль»);

– системою централізованого протипожежного спостереження (для передавання сигналів про стан системи пожежної сигналізації використовується з’єднаний з ППКП GSMмодуль);

– системою протидимного захисту (видалення диму з ПРУ та компенсації повітря).

Джерелом об’єднаного господарсько-питного-протипожежного водопостачання (В1) є існуючий водопровід діаметром 50 мм з точкою підключення в існуючому колодязі після свердловини, що розташований на території школи. Згідно п.10.13 ДБН В.2.2-5-2023 робочим проектом передбачено обладнання ПРУ внутрішнім протипожежним водопроводом, що складається з пожежних кран комплектів, встановлених біля проходів з внутрішнім діаметром 19 мм. Робочим проектом передбачено обладнання приміщень протирадіаційного укриття системою автоматичного контролю довибухонебезпечних концентрацій паливного газу (прилад ВАРТА 1-03 з блоком керування та датчиками метану). Робочим проектом передбачається встановлення в ПРУ апаратури оповіщення про сигнали цивільного захисту. Робочим проектом передбачається встановлення в ПРУ телефонного апарату з абонентським телекомунікаційним уніфікованим роз’єднувачем, а також мережі інтернет.

1.11. Інженерно-технічні заходи цивільного захисту

Робочим проєктом згідно статті 32 Кодексу цивільного захисту України на підставі Завдання на розроблення розділу ІТЗ ЦЗ у складі проектної документації передбачено нове будівництво протирадіаційного укриття.

Згідно завдання на проектування ПРУ запроектовано на 160 місць, що забезпечує можливість укриття 100% учасників освітнього процесу в найбільшу зміну та інших працівників закладу (учнів 145 осіб, педагогічні працівники та технічний персонал – 15 осіб). Розроблений розділ інженерно – технічних заходів цивільного захисту. Рішення, прийняті в розділі, розроблені з урахуванням групи з цивільного захисту території, на якій розташовано об’єкт, а також можливої небезпеки поруч розташованих об’єктів, згідно визначених в ДБН В.1.2-4-2019 зонам можливої небезпеки. На підставі Завдання на розроблення розділу ІТЗЦЗ для проектуємого укриття визначається наступне:

–     місткість – 160 осіб;

–     група укриття П-5;

–    надмірний тиск повітряної ударної хвилі-100 кПа (1 кгс/см.кв.);

–    коефіцієнт послаблення радіаційного впливу – 200.

Основні конструкції захисної споруди:

– фундаменти –монолітна  залізобетонна плита h=550мм;

– зовнішні стіни – монолітні залізобетонні товщиною 400 мм;

– внутрішні несучі стіни – монолітні бетонні товщиною 300 мм;

– перегородки – 120 мм із керамічної цегли;

– покриття: монолітна з.б. плита балкового типу, загальною висотою 800 мм. (балки 800 мм об’єднані плоскою плитою 250 мм), над перекриттям влаштований земляний насип.

Конструктивна схема ПРУ забезпечує нормативний захист від надмірного тиску повітряної ударної хвилі та радіаційного впливу. Перелік основних та допоміжних приміщень для проектуємого укриття відповідає вимогам ДБН В 2.2.5-2023.

1.12. Заходи з питань санітарного й епідеміологічного благополуччя населення

Будівельні та опоряджувальні матеріали, у тому числі матеріали, які використовуються для виготовлення меблів, систем холодного водопостачання, вентиляції, що застосовуються у ПРУ, відповідають сертифікатам якості, санітарно-гігієнічні висновки або дозволам для застосування в Україні.

Запроектована система опалення та вентиляції забезпечує нормативні параметри мікроклімату.

Утворенні в результаті будівництва відходи, по мірі їхнього накопичення вивозиться на полігон згідно договору.

  1. Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, в поточних цінах станом на 09 квітня 2024 року складала 30310,721 тис. грн. у тому числі:
  • будівельні роботи – 22596,219 тис. грн.,
  • устаткування, меблі, інвентар – 1529,182 тис. грн.,
  • інші витрати – 6185,320 тис. грн.
  1. За результатами розгляду кошторисної документації та зняття зауважень встановлено, що зазначену документацію, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складено згідно з наказом Мінрегіону від 25.06.2021 №162 «Деякі питання ціноутворення у будівництві», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за №1225/36847, та Кошторисними нормами України «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженими наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281.

Загальна кошторисна вартість будівництва в поточних цінах станом на 24 квітня 2024 року складає – 30172,674 тис. грн., у тому числі:

  • будівельні роботи – 22366,436 тис. грн.,
  • устаткування, меблі, інвентар – 1552,572 тис. грн.,
  • інші витрати – 6253,666 тис. грн..
  1. Замовник – Виконавчий комітет Степанківської сільської ради.
  2. Генеральний проектувальник – ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ».
  3. Генеральний інженер проекту – Володимир РОМАШ.
  4. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.
Сільський голова Ігор ЧЕКАЛЕНКО
гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН