Субсидії: відтепер усі питання до Пенсійного Фонду

18.01.2023

Ще наприкінці опалювального сезону 2021/2022 року в уряді оголосили про автоматичне перепризначення субсидій на наступний сезон 2022/2023.  Тоді був напрацьований спеціальний механізм розрахунку розмірів субсидій та пільг, спираючись на розмір виплат попереднього сезону.

Верховна Рада прийняла Закон «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення», яким фактично запровадила мораторій на підвищення цін для населення на газ, тепло та гарячу воду на час воєнного стану. Тож для більшості одержувачів пільг та субсидій у новому сезоні майже не зміняться і розміри цих допомог.

Всі, хто отримував субсидії у 2022 році, отримуватимуть їх і у 2023 році. Автоматичне перепризначення відбуватиметься  на підставі інформації, наявної в органах соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС.

Громадянам, які вже отримують житлову субсидію, не потрібно нікуди звертатися. Вони і надалі отримуватимуть призначені субсидії обраним способом – на банківський рахунок або через поштове відділення.

Єдина зміна стосується розпорядника житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. У 2023 році питанням призначення, нарахування і виплати цієї допомоги опікуватиметься виключно Пенсійний фонд України. Процес передачі повноважень від органів соціального захисту населення органам ПФУ триває вже кілька місяців. Оскільки установи Пенсійного фонду працюють за екстериторіальним принципом, то в умовах воєнного стану це дозволяє автоматизувати та прискорити процеси призначення, нарахування та виплати допомог. На жаль, у роботі окремих установ Пенсійного Фонду стаються збої через велике навантаження – клієнти часто скаржаться на великі черги до відповідних спеціалістів, що опікуються питання соціальних виплат. Залишається сподіватися, що ці труднощі тимчасові.

гід дія
дія центрів 1 1
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН