Свято Івана Купала
Купайло, Купайло!
Де ти зимувало?
Зимувало в лісі,
Ночувало в стрісі,
Зимувало в пір′ячку,
Літувало в зіллячку.
Одним з найулюбленіших слов′янських свят по праву вважається свято Івана Купала, в народі ще зване як Купайло. Прадавнє свято Сонця, зрілості літа та зеленого покосу припадає на 7 липня за народним календарем і тримається цього числа незмінно. Купальську ніч наші пращури здавна вважали магічною та чарівною, а купальські вогні – символом очищення, єднання та нового життя.
Тож і цьогоріч не оминуло свято Івана Купала і Хацьківський сільський Будинок культури, де була облаштована сцена, символічні декорації – вербове гілля, стрічки, віночки, купальське дерево Марена – додавало особливого піднесеного настрою як гостям, так і учасникам заходу. Всі чотири колективи художньої самодіяльності радували нас купальськими піснями. Також на свято завітали відьми і Водяний, які представили смішну сценку. Своїм співом цього вечора вражав Шмиголь Іван Григорович, а віршами відомий в селі поет Карюк Сергій Федорович.
Насиченою була святкова концертна програма, на галявині біля Будинку культури було запалене Купальське вогнище, всюди панувала радість і гарний настрій. Свято вдалося.