Увага: діти на дорозі!” – водії будьте уважними

15.04.2024

З настанням теплих днів все більше громадян та дітей пересідають на велосипеди та інший двоколісний транспорт. Проте, не кожен до кінця усвідомлює, що розпочавши рух, він стає повноцінним учасником дорожнього руху. Просимо водіїв бути максимально обережними за кермом, дотримуватись безпечної швидкості, дистанції, уникати різких маневрів

Ось кілька основних правил під час руху велосипедом:

Рухатися проїзною частиною на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.

Керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Рух по проїзній частині на велосипедах дозволяється лише в один ряд по правій крайній смузі якомога правіше. Поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку. Дозволяється рух по узбіччю, якщо це не створить перешкод пішоходам.

Якщо ви рухаєтеся електротранспортом:

На дорозі, звертайте увагу на знаки та світлофори, керуйте за правилами для велосипедистів.

Одягайте екіпіровку. Щоб захистити себе від травмування одягайте шолом, наколінники, налокітники і захисні рукавички.

Звертайте увагу на дорожнє покриття. Від його якості залежить траєкторія вашого руху в наступну секунду. Обережно проїжджайте калюжі, під ними можуть ховатися ями. Перешкодою є також люки, які можуть виявитися відкритими, засипані гравієм ями, зрізи в асфальті — усе це може стати причиною втрати рівноваги та падіння.

Будьте помітними. Одягайте яскравий одяг та розмістіть на ньому світловідбиваючі елементи.

велосипед

гід дія
дія центрів 1 1
безбарєрність
Join Us Facebook
звернення гр
гаряча лінія

АРХІВ НОВИН